Loading...

Солідарність Рубіжне

Порушення мале, та штрафи великі

Під час перевірки закупівель КП «Муніципальний сервіс» на порталі Прозорро виявлено, звіт про укладений договір https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-05-02-000087-a на суму 149980 гривень на закупівлю 20 мотокіс за кошти місцевого бюджету.
Договір з постачальником ФОП Ферт було підписано 25.04.2019 року
Порушення мале, та штрафи великі

Оплата за договором також проведена 25.04.2019 року
Порушення мале, та штрафи великі

В той же час звіт про укладений договір КП «МС» розмістило на порталі Прозорро лише 02.05.2019 року, що є порушенням норм статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі»:
Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.
Порушення мале, та штрафи великі

Відповідно до статті 164-14 КУап
Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, -
тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як відремонтували дві покрівлі за тиждень до нового року

Під час перевірки закупівель КП "Бюро технічної інвентаризації" Рубіжанської міської ради виявлено, що наприкінці 2018 року підприємство замовило у КП "Муніципальний сервіс" Рубіжанської міської ради дві послуги з поточних ремонтів м'якої покрівлі багатоповерхових житлових будинків за прямими договорами:
1. Роботи з поточного ремонту м'якої покрівлі багатоповерхового житлового будинку № 22В (під. 1, 2, 3) по вул. Миру, м. Рубіжне, Луганської області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-12-22-004031-b) на суму 67 812,74 грн.
2. Роботи з поточного ремонту м'якої покрівлі багатоповерхового житлового будинку № 8Б (під. 1, 2) по пр. Переможців, м. Рубіжне, Луганської області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-12-26-004259-b) на суму 50 397,82 грн.
Жодна з цих закупівель не суперечить нормам тендерного законодавства, однак в обох випадках умови договорів передбачали, що ремонт м’якої покрівлі мав бути проведений у період з 22 по 31 грудня, тобто взимку й за тиждень. Що фактично виконати було б доволі складно зважаючи на обсяги робіт та погодні умови (від 0 до -9ºС) та сніг з льодом на покрівлях.
Тому є підозри щодо недобросовісного виконання робіт у вказані строки.
Як відремонтували дві покрівлі за тиждень до нового року

Онлайн-приймальня Солідарності

Нагадуємо, що продовжує працювати наша онлайн-приймальня, за допомогою якої Ви можете звернутися до депутатів Блоку Петра Порошенка "Солідарність" чи повідомити по корупцію.
Онлайн-приймальня доступна на сайті Рубіжанської міської ради чи за прямим посиланням.

Непотрібний проект у потрібного підрядника

Під час перевірки закупівлі Управління житлово-комунального господарства Рубіжанської міської ради «Реконструкція парку м.Рубіжне (територія обмежена вул. Б.Хмельницького, просп.Переможців, вул.Визволителів, пров. Клубний)» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-14-001712-b) виявлено, що замовником обрано невідповідний код предмету закупівлі. Фактично закупівля стосувалась проведення проектних робіт, а не реконструкції, що видно з договору.
Непотрібний проект у потрібного підрядника

Та замість 71400000-2 Послуги у сфері містобудування та ландшафтної архітектури замовник вказав код 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація. Це зроблено свідомо, щоб уникнути процедури відкритих торгів та оформити закупівлю прямим договором з потрібним учасником.
Частиною 1 статті 2 Закону України визначено, що замовник обов’язково проводить процедуру відкритих торгів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень. Сума закупівлі встановлена 1490 тисяч гривень, тобто до 1,5 мільйони. Однак це лише за умови, що закуповуються роботи, для послуг порог складає лише 200 тисяч гривень. Тому замовником навмисно обрано код закупівлі «роботи», а не «послуги».
Таким чином замовник ухилився від проведення відкритих торгів та самостійно обрав постачальника, що є порушенням частини 7 статті 2 Закону «7. Забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону».

Новий директор Водоканалу почав діяльність з порушення закону?

У декларації кандидата на посаду директора КП «РВУВКГ» Коваленка Вячеслава Євгеновича за 2018 рік у розділі 2 вказана адреса проживання, а у розділі 3 відсутні відомості про об’єкти нерухомості окрім гаражу, хоча за законом декларант має задекларувати місце фактичного проживання навіть якщо це інше право користування, а не власне майно.
Новий директор Водоканалу почав діяльність з порушення закону?

У розділі 15 декларант вказав оплачувану роботу за сумісництвом майстром водіння у РИПТ, не вказавши повну назву підприємства та його ЄДРПОУ.
Новий директор Водоканалу почав діяльність з порушення закону?

При цьому у розділі 11 декларант вказав, що єдиним доходом у 2018 році у нього була заробітна плата отримана за основним місцем роботи.
Новий директор Водоканалу почав діяльність з порушення закону?

Таким чином декларант не вказав доходи від оплачуваної роботи за сумісництвом майстром водіння
Все це є порушенням норм Закону України «Про запобігання корупції».

Щодо незаконності інвестиційних договорів на будівництво котелен

Внаслідок не проведення Рубіжанською міською радою конкурсного відбору інвестиційних проектів, такий відбір відбувся, зокрема, із застосуванням різних підходів щодо обговорення та аналізу пропозицій інвесторів. Після цього відповідні договори було укладено з суб’єктами господарювання, які не мали ліцензій на виробництво та постачання теплової енергії, тобто взагалі не мали права на здійснення діяльності у цій сфері.
Вищенаведені дії Рубіжанської міської ради, призвели до погіршення стану конкуренції на ринках із постачання теплової енергії на конкретні об’єкти соціальної сфери та до спотворення принципу змагальності (конкуренції), ущемлення інтересів споживачів внаслідок можливості для надавачів послуг встановлювати непрозоро сформовані ціни, які можуть бути й завищеними.
Така діяльність Рубіжанської міської ради є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що кваліфікується за пунктом 3 статті 50, частиною 1 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», як анти конкурентні дії органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до спотворення конкуренції.
Луганське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало Рубіжанську міську раду припинити бездіяльність, яка полягає у незабезпеченні, всупереч вимогам нормативних документів, проведення на конкурсних засадах відбору інвестиційних проектів.
Однак Рубіжанська міська рада вищевказані рекомендації не розглядала, питання про наявність порушень в діях депутатів міської ради на розгляд сесії Рубіжанської міської ради не виносилося, депутатськими комісіями це питання також не розглядалося.
Тому, депутатом Рубіжанської міської ради від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимиром Гореліком направлене депутатський запит на адресу Рубіжанської міської ради з вимогами:
1. Невідкладно розглянути Рекомендації адміністративної колегії Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 6-рк/к від 23.01.2019 року на сесії Рубіжанської міської ради.
2. Скасувати рішення Рубіжанської міської ради від 18.05.2018 року №50/1 «Про затвердження інвестиційного договору щодо забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної сфери».
3. Скасувати рішення Рубіжанської міської ради від 06.06.2018 року №52/2 «Про затвердження інвестиційного договору щодо забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної сфери».
4. Скасувати рішення Рубіжанської міської ради від 06.06.2018 року №52/3 «Про затвердження інвестиційного договору щодо забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної сфери».
5. Скасувати рішення Рубіжанської міської ради від 27.06.2018 року №54/4 «Про затвердження інвестиційного договору щодо забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної сфери».
6. Створити тимчасову контрольну комісію Рубіжанської міської ради із вивчення питань неправомірних дій посадових осіб виконавчих органів Рубіжанської міської ради, що призвели до прийняття незаконних рішень, які порушують законодавства про захист економічної конкуренції.
Депутатський запит, всупереч нормам законодавства не було включено до порядку денного сесії по факту чого Володимиром Гореліком була направлена скарга до Луганського офісу омбудсмена.

Бажаєш приєднатися до команди Рубіжанської "Солідарності"?

Бажаєш приєднатися до команди Рубіжанської "Солідарності"?
Хочеш стати кандидатом в депутати міськради чи головою первинної партійної організації, взяти участь у виборчому процесі у якості голови або члена виборчої комісії чи просто агітатора?
А може просто бажаєш разом з партією працювати задля добробуту свого міста?
Тоді заповни анкету й ми обов'язково зв'яжемося з тобою.
#Солідарність #Рубіжне
https://goo.gl/lVLT1g
Загрузка...