Loading...

Чи стануть у Рубіжному та Сєвєродонецьку звітуватись за використання бюджетів публічніше?

Чи стануть у Рубіжному та Сєвєродонецьку звітуватись за використання бюджетів публічніше?

В двох містах Луганщини: Рубіжне та Сєвєродонецьк впроваджувався проект «Бюджетний сканер», метою якого було об’єднати зусилля депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування, громадських активістів та зацікавлених мешканців у розвитку фінансової грамотності населення, в залученні громадян до прийняття рішень, у тому числі тих, що стосуються планування та використання бюджетних коштів.

В рамках проекту «Бюджетний сканер» у цих містах було проведено перформанс-акції «Бюджетний пиріг», метою яких було донести членам громад, що бюджет формується з коштів громадян, і вони повинні знати куди і як вони витрачаються.

Під час акцій містяни мали змогу поласувати авторськими тортами, на яких було символічно зображено розподіл доходів міських бюджетів, отримати корисну інформацію про бюджет свого міста з листівок, що роздавалися волонтерами та взяти участь у опитуванні стосовно доступності і прозорості інформації про бюджетні процеси.

Також в нашому опитуванні містяни мали змогу залишити власні побажання щодо перерозподілу основних напрямків використання бюджету.
Всіх учасників акцій було запрошено на експертні обговорення бюджетів в форматі Smart-Talk.

Smart-Talk — це формат публічного обговорення результатів оцінювання ефективності місцевого бюджету та публічного звітування за результатами виконання бюджетних програм за участю експертів, громадськості та представників органів місцевого самоврядування.
Smart-Talk проводиться в 30-ти містах та об’єднаних громадах сходу та півдня України в рамках проекту «Бюджетний сканер або запровадження стандартної процедури обов’язкового публічного звітування розпорядників бюджетних коштів» реалізовується ГО «Інститут суспільно-економічних досліджень» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»‚ що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється PACT в Україні.

У Рубіжному Smart-Talk відбувся 11 червня у Рубіжанській міській раді, а у Сєвєродонецьку  — 1 липня у Кризовому медіа центрі «Сіверський Донець». Серед організаторів і тих, хто впроваджує ініціативу: ГО «ЛООС», ГО «Громадський Дім», Суспільно-політичний оглядач «Трибун», ГО «Громадський інститут регіональних проблем» (ГІРП) та ГО «Інститут суспільно-економічних досліджень» (ІСЕД).

Регіональна команда «Бюджетного сканеру» 9 липня направила міським головам та керівникам головних розпорядників бюджетних коштів Рубіжного та Сєвєродонецька проекти «Порядку публічної звітності про результати використання коштів міського бюджету міста», для подальшого доопрацювання та внесення пропозицій.

Регіональний координатор проекту «Бюджетний сканер» Євген Ільченко


Проект «Бюджетний сканер» реалізується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID ) або уряду США.


Подпишитесь на «Трибун» в вашем TelegramFacebook и Youtube. Оперативно и лаконично о самом важном

https://tribun.com.ua/60644

Трибун 372 просмотра

Рейтинг: -1 Голосов: 1

Комментарии 2

0 Коммунальщик #
11 июля 2019 в 15:58
В громаде нет расчётного счёта тер.громады. Что вы называете "местным бюджетом", чей это бюджет в распоряжении? Громады ПО ФАКТУ? Ошибаетесь!!!! Не морочьте голову людям, сколько можно греть уши этой х-й?
0 гость #
11 июля 2019 в 18:09
А расчетный счет государства Украина есть? А бюджет?
Не морочьте голову людям, сколько можно греть уши этой х-й?
Загрузка...