Loading...

Щодо якості води водойм в місцях масового відпочинку населення Луганської області в липні 2020 року

Щодо якості води водойм в місцях масового відпочинку населення Луганської області в липні 2020 року

Державна установа «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснює моніторингові спостереження за якістю води водних об’єктів в 27 місцях масового відпочинку населення на 17 водних об’єктах області. Ситуацію, яка склалася з цього питання, можна охарактеризувати як нестабільну.

2 пляжі, які мають офіційний статус міських пляжів (у м. Старобільську на р. Айдар та на ставку в районі заводу «Пролетарій» м. Лисичанська), за результатами санітарно-бактеріологічних досліджень, відхилень від санітарно-епідеміологічних нормативів не мають (протягом липня місяця по цим водоймам було досліджено 7 проб, в яких проведені 25 дослідження).

За санітарно-хімічними показниками в пробах води цих водойм виявлене перевищення вмісту сухого залишку та хлоридів, у ставку м. Лисичанськ в 2 пробах.

Крім міських пляжів, що мають офіційний статус, найбільш масово для купання та відпочинку населення використовуються оз. Піщане (м. Рубіжне), оз. Кривеньке, Клешня (Попаснянський р-н), оз. Чисте та Паркове (м. Сєвєродонецьк), р. Айдар (місця масового відпочинку в Новопсковському, Старобільському і Новоайдарському районах), р. Красна (Сватівський та Кремінський райони), р. Деркул (Біловодський район) та інші.

Відповідає нормативам якість води водойм в місцях популярних пляжів на озері Піщане (м. Рубіжне), на річці Красній та біля водосховища у Сватовому, на р. Айдар у Новопсковському та Старобільському районах, озері бази відпочинку «Акваленд Катрін» в Станиці Луганській.

Найбільш незадовільна ситуація склалась на озерах Чисте та Паркове (м. Сєвєродонецьк), оз. Клешня (база відпочинку ТОВ «Екогрін») оз. Кривеньке (база відпочинку ПП Мустафа Н.С.). За даними лабораторних досліджень вода в цих водоймах характеризується високим мікробним забрудненням. Так, в пробах води оз. Паркове, відібраних та досліджених в червні поточного року на мікробне забруднення, індекс ЛКП перевищував санітарно-епідеміологічні нормативи в 10 — 14 раз, індекс коліфагів – в 5 разів, індекс кишкової палички (Е. Соlі) в 1,3 – 6,2 разів, в водоймі виявлена патогенна мікрофлора (сальмонела). В воді оз. Чисте мікробне забруднення перевищувало санітарно-епідеміологічні нормативи за індексом ЛКП в 12,4 — 14 разів, за індексом коліфагів в 4 рази, за індексом кишкової палички (Е. Соlі) в 2 — 5 разів.

На пляжі бази відпочинку ТОВ «Екогрін» оз. Клешня мікробне забруднення води за індексом ЛКП перевищувало санітарно-епідеміологічні нормативи в 4,8 — 5,8 разів, індекс Е. Соlі в 6,2 рази, індекс коліфагів в 2 рази, індекс ентерококів в 21 раз; у воді оз. Кривеньке (база відпочинку ПП Мустафа Н.С.) за індексом ЛКП в 4,2 рази, за індексом Е. Соlі в 1,2 – 5,0 разів, за індексом ентерококів в 13 разів.

Усього в липні поточного року в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах було досліджено 54 проби, в яких здійснено 223 досліджень води за мікробіологічними показниками, з яких 20,4% проб (12,1% досліджень) не відповідали вимогам санітарного законодавства.

За санітарно-хімічними показниками було досліджено 38 проб (виконано 436 досліджень) води водойм, з них 36,8% проб (4,1% досліджень) не відповідали вимогам санітарного законодавства.

https://rmr.gov.ua/novyny-ta-informaciya/shchodo-yakosti-vody-vodoym-v-miscyakh-masovoho-vidpochynku-naselennya-luhanskoyi-oblasti-v-lypni-2020-roku/

Загрузка...
Max7 952 просмотра

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 2

0 Иван #
6 августа 2020 в 15:26
Что это за озеро в Рубежное. .. Пищане?!!
0 Рубежанин #
7 августа 2020 в 08:40
В простонародии Водная
Загрузка...