Loading...

Как нас грабят олигархи.

Как нас грабят олигархи.

 Не знаю хто, але так праведно сказав:

«Якщо народ твій, ворог, як отаву, косить

Хтось мусить  закричати — Досить!»

             

  Президенту  України 

     Зеленському  В.О.

                           01220, вул. Банкова 11,                                      Адміністрація президента України

                           м.  Київ,               

                      Ольга Михайлівна Яремків,

                                                          Голова громадської правозахисної 

                                                                    організації «Народна солідарність»              Павло Юркович  Лаврів,

               Голова  Народного    контролю України                                                     у Львівській     області,

            

             Ірина Валеріївна Білоус

               Голова Громадянського об’єднання                 комісії з питань національної безпеки України               

Звернення

 Преамбула:

  «За приблизними підрахунками за 28 років нашої державності  український  народ обкрадено за рахунок експорту електроенергії на суму понад  5 трильйонів Євро. 

 Якщо Уряд  порахував скільки зовнішнього боргу припадає на кожного з нас, так ми Вам нагадуємо, порахуйте суму коштів вкрадених у кожного з нас тільки за рахунок експорту електроенергії.» 

 З офіційних джерел засобів масової інформації нам стало відомо, що Україна займає одне із перших місць у світі по продажу електроенергії за межі держави тобто в 24 країни Європи. В Україні зосереджено 5% усіх атомних електростанцій світу. Це приблизно стільки, як у Великобританії, Канаді чи Швеції, трохи менше, ніж у Російській Федерації. Цих  п'ять потужних атомних електростанцій, які працюють – у західній і центральній її частинах відносять: Чорнобильську, Запорізьку, Південноукраїнську Хмельницьку і Рівненську. Найпотужнішою серед них є Запорізька АЕС, на яку припадає близько 20% всього виробництва електроенергії України. АЕС працюють на вітчизняному (51%) і привізному з Російської Федерації діоксиді урану. На атомних станціях України працює 16 і будується 5 реакторів. Як уже зазначалося, на атомні станції припадає 45% загального виробництва електроенергії в Україні. Також нам відомо, що теплові електростанції переважно споживають донецьке вугілля і частково горючий газ та мазут. Електростанції і теплоцентралі західної частини України Бурштинська, Добротвірська, Львівська (дві ТЕЦ ) та ін. в основному споживають львівсько-волинське паливо. Однак,  ТЕС є найбільшими забруднювачами довкілля. Наприклад, одна з найпотужніших в Україні Бурштинська станція викидає в атмосферне повітря близько 150 тис. тонн шкідливих речовин щороку. Це значно більше, ніж усі види атмосферного забруднення Києва і Київської області. Це шкідливо впливає на здоров’я населення України, а   шкідливий вплив ніхто не компенсує.

 В нижче наведеній таблиці № 1 вказані тарифи на передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами.

 Таблиця № 1.

Показники тарифу :      ДП «НАЕК Енергоринок» на передачу електричної енергії.

 Слід відзначити, що  Україна входить в клуб країн, які експортують електроенергію. Так,  за 2014 рік країна виробила 1,8 трильйона кіловат-годин. А спожили ми за рік тільки 145 мільярдів кіловат-годин, майже в 13 разів менше.

 Якщо порахувати  кількість електроенергії, яка експортується  (1,8 трильйона кіловат-годин – 145млрд. квт.год. = 1трл.655млрд.квт.год.  та помножити   на ціну 1кВт.год. 0,07євро, це = 115 млрд.850 млн. євро.   

 Хто привласнює ці кошти, адже в Україну їх ніхто не повертає? 

 А вся вироблена в Україні електроенергія  коштує  1,8 трл.квт.год х 0,024= 43 млрд. грн.  або=1,6 млрд. євро., а заробляють на експорті 116 млрд. євро тобто майже в 70 разів більше. А в Україні використовують 145млрд.квт.год.х1грн.= 145млрд.грн. – сума коштів за реалізовану в Україні ел.енергію, яка по ціні виробника коштує 145 млрд.квт.год.х0,024 грн.=3 млрд.480 млн.грн.

  З інших джерел  є  інформація, що Україна виробляє  2,8 трл. кВт. год. електроенергії, то в такому випадку експорт електроенергії  зростає на 1 трл. кВт. год. електроенергії.  Виникає цілком логічне запитання,  де осідають ці  гроші? Адже  ця сума сягає  185млрд. Євро.  

 В наведеній нижче таблиці №2 вказано структуру експорту електричної енергії.

  Таблиця №2

Ці показники в  таблиці  № 2 занижені до абсурду.

Весь експорт електроенергії в країни Європи здійснюється Україною через електромережі «Острова Бурштинської ТЕС», куди входить Добротвірська та Львівська ТЕЦ. Відповідно до даних статистики середня ціна собівартості 1кВт/год.  становить 1коп., а відпускна ціна  в межах 2,5-3,5коп. (Дані з офіційної таблиці №1). Звідки тоді береться ціна для населення  за  1кВт/год. від  одної грн. до 1грн.68коп., а для підприємців -2грн.68коп. 

 Також з наданої інформації НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ нам відомо, що 90 відсотків власності ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО є власністю Кіпру. Виникає питання до Львівської облдержадміністрації та обласної ради, Верховної Ради України,  хто (персонально ) є власником 90 відсотків  Львівобленерго та де, тоді 51 відсоток власності держави України  та хто надав право продати державну національну власність  закордонним приватним особам? 

 Також напрошується питання, хто  несе персональну юридичну відповідальність за роздержавлення національної енергосистеми та  формування ціни на електроенергію в Україні, враховуючи те, що із  2008 року  спостерігається наступне зростання цін: так ціни в 2008 по 2010 рік 0,24 коп за 1кВт,   2011 по 2014 рік до 150 кВт 0,23 коп., більше 150 кВт 0,40 коп.; а в 2017 році вже до 100 кВт. 0,75 коп., а більше 100 кВт.1,40 (без ПДВ), а для підприємців 2 грн. 68 коп. в т.ч. ПДВ.

 Ціна  на експорт електроенергії —  на рівні 7 євроцентів.

Прибуток експортера складає приблизно 185 млрд.Євро, при затратах 2млрд.Євро.  Це астрономічні розміри  нетрудових доходів, а в реальності це кошти  обкрадених акціонерів, пенсіонерів, стипендії, дивіденди, соцзахист, затрати  на науку та освіту, та ін.  Їхні надприбутки, а злидні обкраденого народу!

 Незрозуміло, хто рахував цю рентабельність, адже закупивши 1 кВтг за 2,4 копійки і продати за 7євроцетів (0,30х7=2,10грн.:0,024= 88 разів дорожче).

Такий рівень рентабельності — мрія для будь якої галузі бізнесу в Україні.

Чому ж така ситуація має місце? Невже керівництво нелегітимної  НКРЕКП та Уряду України не володіє даними щодо цін на електроенергію в країнах,  до яких здійснюється експорт? Чи не розуміють рівень рентабельності діяльності постачальника?

 Користуючись таким вигідним становищем, ДТЕК запровадила політику постійного підвищення цін, яка аж ніяк не позначилася на покращенні роботи системи.

 Великий розрив між закупівельною і продажною ціною, як обіцяють гравці ринку  забезпечить додаткові надходження до бюджету, дасть можливість розвивати саму галузь, добудувати додаткові енергоблоки, які збільшать виробництво електроенергії.

 Виникає питання. А для чого збільшувати виробництво, якщо Україна споживає лише  тринадцяту частину виробленої електроенергії,  а решта йде для продажу за кордон і лише  засмічує наше природнє середовище та зовсім не збагачує Український  народ, а збагачуються злодії.   

  Отже за приблизними підрахунками за 28 років нашої державності  український  народ обкрадено за рахунок експорту електроенергії на суму понад  5 трильйонів Євро.

 Такий грабіж українського народу і є причиною постійного знецінення нашої гривни. Оскільки кошти неповернені в наш бюджет знижують і знецінють  активи державного балансу. Нам дуже часто  нагадують, що зовнішній борг держави сягає 36 млрд.дол. і навіть озвучують суму з розрахунку на одного жителя країни. Порахуйте, будь-ласка, а скільки вкрадено у кожного українця  тільки за рахунок  експорту електроенергії?

 Відповідно до ч. 1 ст. 1177 Цивільного кодексу України шкода, завдана фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення, відшкодовується відповідно до закону. Оскільки такого спеціального закону на даний час не прийнято, то в силу вимог ч. 1 ст. 8 Цивільного кодексу України до даних правовідносин має застосовуватися аналогія закон. Адже згідно зазначеної норми якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону). Тому в даній ситуації при визначенні розміру шкоди мають застосовуватися положення ч. ч. 1, 2, 3 ст. 22 та ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України.

     Як вбачається із ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Згідно ч. 1 ст. 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). 

Ви навіть порушили свій рабський цивільний  кодекс,  списаний з римського права, а в римському праві рабство ніхто не відмінив.

Одночасно повідомляємо Вас, що Lvivoblenergo, Publichne AT  D-U-N-S® Nummer 366489516  ( платник  податків США) Budynok 3 Vul.Kozelnytska 79000 Misto Lviv Ukraine Person:Volodymyr Evgenovych Matviishyn  (SIC) 4911. Виникає запитання, на підставі чого всі обленерго України є платниками податків США та  своїми коштами збагачують чужу державу, а для свого народу залишають пилюку, злидні і кредити  МВФ?

Вивіз капіталу – енергоносіїв,  неповернення грошей в Україну підриває основи нашої економіки, яка  відображена у нестабільності нашої валюти постійне її знецінення  по відношенню до долара США, що постійно піднімає вартість чужої валюти і чужу економіку 

Враховуючи вищесказане вимагаємо від Верховної Ради України, наступне:

1). Зобов’язати Кабінет Міністрів України представити точні дані виробництва  електроенергії в кВт./год. по роках з 01.01.1992 року по даний час і у чиїй власності вона перебуває.

2). Зобов'язати  Кабінет Міністрів  України встановити науково-обґрунтовану ціну (ціна виробника + середній рівень рентабельності по Україні) на електроенергію для  користувачів відповідно до теми ціноутворення і калькуляції та обнародувати її.

3). Зобов'язати Кабінет Міністрів України  надати роз’яснення на якій підставі підприємцям продається світло для побутового користування по завищених цінах у порівнянні із цінами  на світло для громадян.  

4).  Зобов'язати  Кабінет Міністрів України надати дані по продажу електроенергії у інші країни світу, де осідають гроші за продану електроенергію, на яких рахунках, і яка сума  повертається в Україну на чиї рахунки. 

5). Ліквідувати у незаконний спосіб створену приватну  структуру НКРЕКП  та  скасувати всі  її незаконні  Постанови, і зокрема  Постанову НКРЕКП  від 26.02.2015 р. №220 про підняття ціни на світло. 

6) Виключити з тарифу ПДВ, згідно закону про ПДВ (споживачі не є платниками ПДВ), а також  оплата за електроенергію є наші витрати, віднята вартість, а не додана.

7). Щорічно виплачувати представникам  Української нації дивіденди за реалізовану на експорт електроенергію, яка є національним багатством  корінного  народу — Української нації. 

Наше звернення довести до відома до кожного народного депутата Верховної ради  України і виконати наші вимоги згідно 5статті Конституції України.

Підписи:        

  

               Голова громадської правозахисної 

               організації «Народна солідарність»                                   О. М. Яремків,

         

     Голова  Народного    контролю України                                       

              у Львівській     області,                                                          П. Ю. Лаврів,

             

             Голова Громадянського об’єднання                              комісії з питань національної безпеки України              І. В. Білоус.

 19.09.2019року.

Загрузка...
rembaza 1306 просмотров

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 10

0 гость #
10 ноября 2019 в 15:57
Украина 1 октября 2019 года возобновила коммерческий импорт электроэнергии из России. Об этом сообщили LIGA.net сразу два источника, один их которых - собеседник в Укрэнерго.
Один из собеседников LIGA.net предоставил таблицу с распределением мощности электрических сетей на октябрь. Согласно ей, пять украинских компаний выкупили за 0,02 грн/МВт доступ к 1,1 ГВт пропускной способности сетей для импорта электроэнергии из России.
- 301 МВт сечения купила компания ДЭ Трейдинг, владельца Донбассэнерго Максима Ефимова.
- 250 МВт приобрела ЭРУ Трейдинг Ярослава Мудрого и Дейла Пери.
- Еще 249 МВт сечения получила компания ТАС Энергия Украины Сергея Тигипко.
- 199 МВт купил Д Трейдинг, входящая в ДТЭК Рината Ахметова.
- 100 МВт выкупила компания Юнайтед Энерджи - поставщик газа для предприятия Днипроазот Игоря Коломойского.
Источник
0 ASPX #
10 ноября 2019 в 16:46
ЦЭ ЗРАДА!
Шо теперь скажет Igla?
0 ASPX #
12 ноября 2019 в 16:55
СЭр, я бы хотел вам поверить, даже очень.
Но объясните как?
Это не ЧП - это коммунальное предприятие.
Поясните схему, очень надо :)
0 гость 2 #
12 ноября 2019 в 17:07
Схема стара как мир. Предприятие заказывает товары и/или услуги у правильных фирм, которые как раз ЧП. А там или цены завышенные или товара меньше, чем в акте работ. Как будут обходить всякие прозоро неизвестно, но такие вещи тоже давно отработаны. Первый зам важнейшее звено в организации схемы.

Вот тут плитку тротуарную кладут. Есть мнение, что плитки закуплено меньше, чем по документам (иначе, чего она хаотично по городу раскидана -- чтобы считать было сложнее). Плитку до плохой погоды уложить не успеют, а потом окажется, что недостающую украли. Это мысли такие. Так-то пока ничего не доказано -- все честнейшие люди.
0 ASPX #
12 ноября 2019 в 17:13
Эта схема называется откатной.
А вы говорите о выведении денег с предприятий - это разные вещи!
Жаль, думал знаний добавится :)
0 гость 2 #
12 ноября 2019 в 17:18
Ну а как их ещё вывести? И это не совсем подходит под определение отката. Все люди в схеме работают на одного заказчика. Поэтому никто никому не платит откат, а просто воруют деньги. Чиновники подписывают документы, со счетов предприятия деньги перекидываются на счета фирм. Дальше их можно просто обналичить и в чемоданчике привезти заказчику. В зависимости от наглости и возможностей, украсть можно ВСЕ деньги. Какой тут откат...
0 ASPX #
12 ноября 2019 в 18:13
Да вот именно, что никак!
Я вам больше скажу - их там нет, тех денег. Они все банкроты, фактически и счета у многих под арестами.
Чтобы оплатить что-то, надо сначала аресты снять.
Ну, предположим "изыскали" и закинули на фирму денег, а те обналичили. Но это ж руководителю предприятия надо быть самоубийцей, чтобы просто перечислить деньги. А вот когда по завышенной цене или объемам - так это и есть откат.
Чтобы "вывести", надо ликвидировать и распродать на металлолом. Разве что так...
0 гость 2 #
12 ноября 2019 в 19:56
> Я вам больше скажу - их там нет, тех денег. Они все банкроты, фактически и счета у многих под арестами.

Думаю, есть некоторая взаимосвязь с воровством (выводом) денег и банкротством предприятий. И потом, что значит нет денег? Какие-то деньги собираются и на что-то тратятся. Денег мало, но предприятий много и акция эта не одноразовая. Показательно здесь то, что человек почему-то отказался в этом участвовать.

> Чтобы оплатить что-то, надо сначала аресты снять.

Это проблемы ворюг, как до денег добраться. Разве наши перечисления водоканалу и этому сервису где-то зависают? Нет проплаты проходят. Значит, не все счета арестованы.

> Ну, предположим "изыскали" и закинули на фирму денег, а те обналичили.

Постоянно закидывают. Постоянно обналичивают.

> Но это ж руководителю предприятия надо быть самоубийцей, чтобы просто перечислить деньги.

Так он не просто перечислит. У него будет документ из исполкома, что необходимо срочно, скажем, закупить люки канализационные. И другой документ от, скажем, Харчука, что люки он ему поставил в таком-то количестве и по такой-то цене. При этом люков не будет вообще. Харчук деньги снимет в банкомате и отдаст, скажем, Черницову, а себе за труды возьмёт процентов 10 от суммы. Черницов с этих денег, например, заплатит депутатам, чтобы они заново мэра сняли. Ну и себе за труды возьмёт. (все совпадения случайны)

> А вот когда по завышенной цене или объемам - так это и есть откат.

Давайте поговорим за определения. "...отка́т (от англ. kickback), заключающийся в том, что должностное лицо при выборе поставщика товаров или услуг выбирает определённое предложение, и за это получает от поставщика вознаграждение в виде фиксированной суммы или процента от суммы сделки". То есть условный Харчук платит директору водоканала за то, что тот из всех поставщиков выбирает его. А здесь никто никому не платит за услуги или за выбор поставщика. Все участники схемы действуют заодно и занимаются максимальным выдаиванием средств. А кто не соглашается, того из схемы выкидывают и заменяют более отмороженным товарищем. Откуда столько проходимцев сейчас в исполкоме? Вот оттуда.

> Чтобы "вывести", надо ликвидировать и распродать на металлолом. Разве что так...

И это будет. Как уже было много с какими предприятиями.
0 гость 2 #
12 ноября 2019 в 20:05
И это. Не надо думать, что невозможно деньги украсть. Был у меня опыт. Работал в одной госконторе, которой другая контора с госучастием заказала некие услуги. Я и мои коллеги числились на пол-ставки или того меньше, а бюджет проекта измерялся в тех ценах сотнями тысяч долларов.Так потихоньку бюджет освоили и проект закрыли, люди уволились. То, что было сделано, никуда не пошло (то есть деньги просто на ветер выкинули). Оно и не нужно было никому. И таких проектов между только двумя конторами было десятки или, даже, сотни. А как деньги выводили, если это две госконторы? А просто руководитель-исполнитель выписывал себе каждый месяц премию, которая была на порядок больше всех зарплат работников.

То есть, на пальцах: одна контора каждый месяц платит другой за этап по проекту. Эти деньги вторая контора может потратить только на зарплаты. На проект нанимаются полубесплатные люди (студенты, например), которые что-то там делают. Оставшиеся деньги, руководитель выписывает себе (или близкому лицу) в виде премии. Дальше они могут её поделить с руководителем второй конторы. Вот здесь как раз откат.
0 Рубежанин. #
13 ноября 2019 в 20:39
Это припозднившаяся 1апрельская шутка или просто бред - Украина никогда не производила столько эл. энергии. 1.8триллионов квт. ч в год - а на самом то деле почти в 10 раз меньше.
Желающие могут легко найти в интернете масштаб ДЕ ИНДУСТРИАЛИЗАЦИИ УКРАИНЫ после 91г. Рубежное тому яркий пример.
Загрузка...