ЧОТИРИ ГРОМАДИ СХОДУ ОТРИМАЮТЬ ІННОВАЦІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ЛІНІЯМИ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ

ЧОТИРИ ГРОМАДИ СХОДУ ОТРИМАЮТЬ ІННОВАЦІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ЛІНІЯМИ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ

Вже у січні 2022 року чотири об’єднанітериторіальні громади Донецької та Луганської областей отримають інноваційнеобладнання для автоматизованого управління лініями вуличного освітлення.Прилади розроблені та виготовлені командою кафедри комп’ютерних систем і мережЧернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах проєкту «Системауправління вуличним освітленням Ulight», підтриманого ПРООН у межах ПрограмиООН із відновлення та розбудови миру.

Проєкт реалізовується у Торецькій, Лисичанській,Попаснянській та Новопсковській громадах упродовж останніх десяти місяців.Завдяки цьому обладнанню можна віддалено моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення,наприклад, несправні лампи, сповіщати про несанкціоновані підключення до мереж та отримувати аналітику щодо обліку та споживанняелектроенергії, а також економити ресурси громад.

«Звичайно, в процесі роботи виникало багатоскладних ситуацій, пов’язаних із розробкою і тестуванням системи. Так, мизіткнулись із викликами, пов’язаними із пандемією COVID-19: світовою кризоюелектронних компонентів, складністю логістики. У комунікації з громадами дужедопомогли представники відділу промоції та інноваційного розвитку Департаментуміжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносинЛуганської ОДА», — зазначає керівник проєкту Ігор Мосін.

Чернівецька команда уже розробила спеціальнийблок управління, програмну частину системи управління лініями вуличногоосвітлення і протестувала її на базі КП «Чернівціміськсвітло». У вересніприлади пройшли сертифікацію на відповідність технічним регламентам ЄС у ВЦ ДП«Рівнестандартметрологія», опісля їх запустили у серійне виробництво. Наразікоманда готується до постачання готового обладнання в громади та організаціїмонтажних робіт.

Проєкт реалізується громадською організацією«Фонд «Буковина інноваційна» в межах Програми ООН із відновлення та розбудовимиру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії таШвеції.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови мируреалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН зпитань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки),Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарськаорганізація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнароднихпартнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ),Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини,Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Фото: Василь Салига / ГО «Фонд «Буковинаінноваційна»

Аnotherone2021 9143 просмотра

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 2

0 ЛОГА для лоха #
25 января 2022 в 18:58
Вот это ЛОГА высрались очередной иновацией )))
Про устройство ни строчки, зато 10 абзацев про грантоедство как достижение.

Вообще интересно в чём иновационность этого устройства, почему там флаг швеции и ес, батарейка на фото меня одного смущает?

Попахивает что грантоеды опять бабла распилили. Тем более что бюджет проекта не указывается. Нам вот до сих пор интересно сколько денег было потрачено на так званные "инновационные лавочки денищенко".
0 igla #
25 января 2022 в 23:14
в Рубежном не установят _
мы уже осволи иностранный гранд на уличное освещение _
так что и дальше воруем спокойно _
как пользоватили _так и токораздающие

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!