Цифровізація сфер життя - важлива складова сучасного розвитку

Цифровізація сфер життя - важлива складова сучасного розвитку

Цифровізація сфер життяпередбачає впровадження інноваційних підходів та інструментів у галузях, безяких неможливо представити сучасне суспільство: освіту, медицину, безпеку,екологію, транспорт тощо. Департамент міжнародної технічної допомоги,інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА активно долучаєтьсядо реалізації ряду проєктів, познайомитися з якими ми пропонуємо нижче.

Навесні поточного року буловідкрито перший Центр ІТ-рішень на Луганщині на базі Східноукраїнськогонаціонального університету імені Володимира Даля. Реалізація ініціативи сталаможливою завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовоїпідтримки Європейського Союзу. Мета Центру – зміцнення потенціалу місцевогосамоврядування на основі використання сучасних інструментів е-врядування. ТакожЦентр забезпечує студентів місцем проходження навчальної практики, сприяєобміну інформацією між органами державної та місцевої влади, населенням тамедіа, що дозволяє ефективно реагувати на потреби громад та мешканців. Локаціяоснащена сучасним мультимедійним обладнанням та розрахована на 30 робочихмісць.

В Україні триває активнепід'єднання шкіл до системи е-журналів та е-щоденників. Цей напрямок вважаєтьсяважливим з огляду на пандемію, яка триває, дистанційне навчання в закладахосвіти, реалізацію державного завдання щодо переходу на електронний документообіг.Завдяки спільній роботі на базі Щастинської ЗОШ №1 імені К. Кутовоговпроваджено зручний сервіс електронних щоденників і журналів. Крім того, тутбув відкритий комп’ютерний клас в межах реалізації проєкту «E-school». Вінпокращить доступ до освіти в умовах карантинних обмежень. Подібні проєкти єлише в кількох громадах Луганської області, тому цифровізація навчальногопроцесу залишається актуальною темою.

Вже в наступному роціініціатива Департаменту щодо створення платформи з ІТ-освіти табізнес-інкубації має отримати своє практичне втілення за підтримки нашихпартнерів — Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Компанія GoLocalцілий рік займалася підготовкою техніко-економічного обґрунтування табізнес-плану сучасної IT-платформи в Сєвєродонецьку. Це має вкрай важливезначення для економіки, іміджу та промоції регіону, розвитку талановитої молодіта її залучення до відновлення екосистеми регіону. Платформа може статисправжньою точкою зростання для Луганщини.

В Луганській областіпроводиться робота стосовно навчання дітей та молоді сучасним ІТ-технологіям, утому числі web-програмуванню. Така платформа неформальної освіти для учнівськоїмолоді Луганщини вже в цьому році розпочне свою роботу на базі декількох шкілрегіону за підтримки наших партнерів у межах крутого проєкту, про який мирозповімо трохи згодом.

Розуміння значущості процесуцифровізації дозволяє впроваджувати інновації в різних сферах – віднеформальної освіти до експорту товарів/послуг на регіональному чинаціональному рівні. Завдання Департаменту – налагодження ефективної взаємодіїта стимулювання подальшого долучення регіону до глобального трендудіджиталізації. Працюємо далі!

 

Аnotherone2021 833 просмотра

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!