Loading...

На Сватівщині розробляють туристичний маршрут до печерного монастиря

На Сватівщині розробляють туристичний маршрут до печерного монастиря

Туристичний маршрут до печерного монастиря, що поблизу села Преображенне на Сватівщині розробляють місцеві краєзнавці та розраховують кошторис з облаштування прилеглої території. Гроші на це планують виділити з бюджету громади.

Про це розповіла Суспільному бібліотекарка-екскурсоводка Ольга Жолудь.

Після досліджень Національної академії наук України 2011-го року, науковці припускають, що будівництво печери відбувалось у кілька етапів. Найбільш ранній датується 17 століттям. Також встановлено, що ходи Преображенського монастиря повторюють схему ближніх печер Києво-Печерської Лаври.

З 2012-го року печерний монастир внесено до державного реєстру пам'яток України. Ним опікуються жителі села Преображенне Нижньо-Дуванської ОТГ.

"Ми плануємо там установити альтанки, зробити схему, щоб люди могли прийти до печери і вони не блукали. Плануємо також банер там виготовити, плануємо зробити біотуалет, прикупити велосипеди, щоб люди могли, туди дорога грунтова", - розповіла старостиня села Преображенне Олена Цікало.

Як розповіла Цікало, потрібно дослідити безпечність ходів печери. Нині в ній є кілька засипаних ділянок. Якщо ініціативу підтримають представники громади, гроші мають виділити з місцевого бюджету.

Що відомо:

-Приблизна вартість проєкту з облаштування печер 100 тисяч гривень.

-Печеру разом зі школярами у Татарські балці відкрив влітку 1973-го року місцевий працівник культури Леонід Верцун.

-Довжина печери 238-236 метрів.

-Печери почали створювати, приблизно 150- 200 років тому.

У печері є свій мікроклімат. Тут тримається постійна температура.

Загрузка...

Похожие статьи:

Новости РубежногоРубежане заняли III место на чемпионате по пешему туризму.

Новости региона(Северодонецк, Лисичанск, Луганская область, Донбасс и т.п.)Военное положение на Луганщине: в ЛОГА рассказали, изменится ли что-то для жителей области

Новости региона(Северодонецк, Лисичанск, Луганская область, Донбасс и т.п.)На Луганщине рынок электроэнергии будет работать по-новому

Артем 309 просмотров

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!