Loading...

Дорожня карта молодіжної політики в Рубіжанській громаді

Дорожня карта молодіжної політики в Рубіжанській громаді

Питання залучення молоді до активного суспільного, економічного, культурного життя, здається, ніколи не втратить своєї актуальності. На противагу розповсюдженим тезам «Наша молодь зовсім неактивна» та «Молодь тікає з громади» можна використати різні способи, аби спростувати ці тези та створити креативне, комфортне та наповнене середовище для молодого покоління. На нашу думку, активізувати молодих людей нескладно, якщо цьому питанню приділити увагу. Спробуємо навести кілька інструментів, які допомагають налагодити конструктивну взаємодію з молоддю.

Фото: Денис Денищенко

Опитування

Керівництву громад та людям, що працюють з молоддю, необхідно вчитися слухати і чути її, створювати механізми, які сприятимуть готовності молодих громадян говорити за себе.

Молодь - не лише школярі

Молодь - не лише школярі, а всі громадяни віком до 35. Оновлення молодіжних рад зробило їх «дорослішими». Послуги для молоді перестали включати лише свята для школярів.

Команда має значення

Якщо в громаді лише 1-2 людини займаються молоддю, це призводить до швидкого вигорання цих активістів. Тож для системної молодіжної роботи потрібна команда. 

Тренінги не працюють без практики

Тренінги не працюють без практики і без супроводу під час втілення отриманих знань та навичок. 

Платити за роботу з молоддю - це нормально

Системна робота з молоддю і ставка молодіжного працівника мають бути видатками місцевого бюджету, а не виключно волонтерською роботою.

Молодь не буде активною, якщо не давати їй простір для активності

Перший крок має бути за громадою. Треба повірити в потенціал молодих людей і дати їм трохи часу, щоб цей потенціал проростав з потреби у молодіжних вечірках до створення місцевого бізнесу і реальної допомоги в розвитку громади. Які форми роботи можна запропонувати молоді та владі? До найбільш розповсюджених та перевірених рішень і практик варто віднести:

1. Молодіжний форум. Він служить платформою для спілкування й обміну досвідом, навчання і спільного пошуку відповідей на важливі питання. 

2. Хакатон - захід, на якому значна кількість людей спільно вирішує важливу проблему, шукає інноваційні рішення. Це не лише про спільну роботу, але й про змагання.

3. Квест «Моя громада» - послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань.

4. Meet Up - неформальні зустрічі людей для обміну досвідом та обговорення цікавих їм питань.

5. Інстаграм-челендж - сучасний і дієвий спосіб залучення молоді в соціальних мережах.

6. Велопробіг активної молоді - один із найулюбленіших форматів молодіжних заходів у громадах, який можна використати на будь-яку тематику.

7. Містечко професій – профорієнтаційний захід, який в інтерактивному форматі дозволяє ознайомитися з багатоманіттям професій та освітніх можливостей.

 8. Ярмарок можливостей. Інформаційний ярмарок, провідною темою якого є можливості та пропозиції для активної молоді.

9. Волонтерський табір. Це проєкт для молоді, яка прагне долучитися до позитивних змін у громаді. Причому творення змін відбувається тут і зараз.

Отже, побудувати системну молодіжну роботу в громадах можливо. Це нескладно і недорого, якщо є бажання і сміливість відійти від звичних практик. Ідеї та ініціативи, які народжуються в процесі спільної роботи молодих людей і влади приносять набагато більше, ніж те, що громада витратить на навчання чи молодіжну програму. Вони приносять яскраве сьогодення і впевнене майбутнє для молоді.

Facebook автора.

Загрузка...
Артем 824 просмотра

Комментарии 6

0 Электорат #
26 ноября 2021 в 12:22
Плакали наши денежки.
0 гость #
26 ноября 2021 в 21:35
Оболванивание.
0 кость #
28 ноября 2021 в 10:34
очередное
0 Руслан В #
27 ноября 2021 в 18:06
Цікаво, що всі 5 коментарів написала одна людина і чим вам шановний Денис не вгодив, ьіки по факту
0 Р.S. #
1 декабря 2021 в 07:42
А почему Вы считаете,что все комментарии написаны одним человеком. Я, например,написал только один,а остальные не знаю кто. Не стройте из себя то,чем Вы не являетесь на самом деле.
0 Жена Дениса Минина #
28 ноября 2021 в 16:13
Уважаемая Ксения Перова!!! Может хватит уже меня преследовать, портить мое имущество, разносить клевету про мошенничество моего мужа, и набиваться к нему в любовницы. Я прекрасно понимаю, что у Вас проснулись к нему чувства, и Вы решились их проявлять, но пожалуйста держите себя в руках, и не позорьтесь, просто из-за того, что Вас отвергли. Я вообще не понимаю, как можно, так нагло врать! Зачем ходить рассказывать всем знакомым и не только обратное. Что Вас любит мой муж, да ещё и выставлять это на всеобщее обозрение, когда это таковым не является!!! Это, ж сколько ненависти, у женщины которую отвергли, что готова так очернить и насолить человеку и готова разрушить чужую семью и свою, когда в своей видимо не так все гладко! Очень сильно сочувствую Вашему мужу. Если честно, я просто в шоке, никогда не могла бы даже представить, что Ксения Петрова способна на такие действия. Это притом, что еще 2 месяца ты мило со мной общалась, как со своей хорошей подругой! Но все же, желаю тебе, что бы у тебя все наладилось и ты перестала рушить чужие семьи!

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!