Варианты решения проблем с транспортом в Рубежном

Варианты решения проблем с транспортом в Рубежном

Транспортне обслуговування, безпека дорожнього руху та удосконалення мережі пасажирських маршрутів посідає вагому ланку в розвитку громад, адже налагодження пасажирських перевезень є критерієм оцінки якості надання послуг населенню громади.  

  • Фото: Денис Денищенко

Для крупних міст актуальними завданнями вважаються стимулювання розвитку громадського транспорту, перехід на зручний, пасажиромісткий рухомий склад, вирішення питання тарифів тощо. 

У зв’язку з цим у громадах розробляються транспортні стратегії та концепції, які покликані покращити якість та екологічність рухомого складу, сприяти розвитку електричного транспорту та відповідної інфраструктури. На думку експертів, такі заходи важливі з огляду на сучасне планування сталої міської мобільності.

Для малих громад, особливо в сільській місцевості, надзвичайно актуальним залишається питання транспортного обслуговування жителів віддалених сіл, а також якість доріг, підтримка транспортної інфраструктури в належному стані. 

Кожна громада, місто чи село підходять до вирішення даної проблеми виходячи з наявних проблем, ресурсів та можливостей, спираючись на кращі практики та досвід інших. Наприклад, для більш крупних населених пунктів гарним є приклад Вінниці: основним нововведенням цього міста стало скорочення кількості маршруток та ставка на розвиток міського електротранспорту, поступова заміна маршруток на середні та великі автобуси, впровадження електронного квитка. 

Приклад Вінниці намагається наслідувати Житомир. Тут розробили стратегію реформування транспортної системи, запровадили принцип оплати роботи перевізників за кілометраж, а не за кількість пасажирів, відремонтували та закупили тролейбуси, оновили сервіс GPS-моніторингу громадського транспорту. Завдяки цьому сервісу можна в режимі реального часу відстежувати маршрут громадського транспорту та час прибуття.

Житомир став першим містом в Україні, де було обладнано комунальний наземний громадський транспорт валідаторами для безконтактної оплати проїзду платіжними картками. Було встановлено понад 50 сучасних зупинок громадського транспорту. Подібні smart-зупинки незабаром з’являться в Сєвєродонецьку. Важливо, що цим потужним змінам передував постійний моніторинг ситуації з транспортом. 

Одним із способів вирішення проблеми транспортного сполучення між селами є співпраця між громадами. Знову наведемо приклад Вінниччини. Глуховецька територіальна громада розробила проєкт міжмуніципального співробітництва з Бродецькою громадою щодо спільного використання муніципального транспорту, адже давно існувала потреба автобусного сполучення між селами. Частину коштів надала обласна адміністрація, решта – внесок громад та підприємців. 

У деяких містечках та селах велосипед став частиною життя і основним засобом пересування, тож велоінфраструктура може сприяти економічному розвитку. Одним із пріоритетів має стати покращення ставлення територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок. Але для цього потрібно змінити ставлення людей та їхні транспортні звички. 

Щороку все більше українських міст приєднуються до загальноєвропейської ініціативи з популяризації сталих видів транспорту. Вона триває лише один тиждень у вересні та заохочує керівників громад рівною мірою враховувати потреби пішоходів, велосипедистів та автомобілістів. Разом із тим, будь-яке важливе питання, що стосується громади, необхідно вирішувати за участю мешканців та ключових стейкхолдерів.

Джерело: Facebook - сторінка Дениса Денищенка.

Артем 1396 просмотров

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!