Який спосіб приготування кави вибрати: поради бариста

Який спосіб приготування кави вибрати: поради бариста

Методи приготування кави: від найдавнішого донайсучаснішого, чим відрізняється кава приготована різними способами, чомувибір способу заварювання кави залежить від стилю життя.

Заварювання кави може виконуватися з використанням великої кількості різних способів – від дуже простих до вельми складних. Вивчивши технології, кожен любитель ароматного напою вибирає для себе: купити гейзерну кавоварку, чи френч-прес, або готувати традиційним способом в турці.

Традиції та сучасність

Рецептів приготування кави та напоїв на його основі дійсно дуже багато. Це обумовлено масовим захопленням даними напоєм, безліччю способів приготування, історичними та національними особливостями. Секрет турецького способу приготування кави в джезві криється в найдрібнішому помелі. Так ви отримаєте напій щільної консистенції, а зерна розкриють весь потенціал.

Використання гейзерної кавоварки

Існують різні моделі кавоварок гейзерного типу, але всі вони діють на основі одного і того ж принципу – кавові зерна крупного помелу заварюються за допомогою подачі нагрітої води або пари крізь них. Такий пристрій має в себе три секції. Нижня використовується для розміщення води, середня, що має вигляд сітчастого фільтра, – для розміщення кавових мелених зерен, верхня – для готового напою, який конденсується через відходячу від середньої секції вузьку трубку. Після закипання знаходиться в нижньому контейнері води (при нагріванні на плиті або з використанням електронагрівача) тиск в ньому збільшується, і окріп надходить вгору через гейзер в резервуар з меленими кавовими зернами, після чого виявляється у верхній секції. Одна з переваг гейзерної кавоварки полягає в тому, що вся кавова гуща зберігається в середній секції.

Френч-прес: швидко і ефектно

Для приготування кави у френч-пресі, крупно мелені зерна засипають в циліндр, а в кавник наливають гарячу воду, перемішують і закривають кришку, щоб не було виходу пари. Час приготування напою — 4 хвилини. Після цього повільно опускають фільтр, поки вся гуща не опуститься вниз. Далі повертають кришку і розливають напій по чашках. Цей метод дає можливість забезпечити максимальне вилучення аромату з мелених зерен. Його єдина вада полягає в тому, що френч-прес не здатний зберігати тепло протягом тривалого часу, тому готовий напій необхідно випивати негайно.

Кавомашина: чудеса інженерії

Дозволяє готувати різні види кави, молоти зерна і збивати молоко. Їй під силу приготувати справжні шедеври з молоком і вершками від капучіно до гляссе і міцного ароматного еспресо. Кавоварка дозволяє експериментувати і шукати нові смаки.

Не зважаючи на велику кількість методів, всі варіанти виготовлення кави засновані на використанні одного і того ж принципу – застосування нагрітої води для екстракції з мелених зерен кафеола (природного ефірного масла, що надає напою унікальний смак і оригінальний аромат).

Ferrum 792 просмотра
Теги: кофе, кава

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!