Результати опитування: Як 2020 змінив лікарів та очікування пацієнтів у 2021

Результати опитування: Як 2020 змінив лікарів та очікування пацієнтів у 2021

2020 рік змусив і державу, і лікарів, і пацієнтів — подивитися на медицину по-новому. Щоб відслідкувати ці зміни, агенція “Здорові комунікації” провела опитування в останній місяць року, у якому взяли участь понад 400 осіб з різних куточків України віком від 25 до 55 років: пацієнти і лікарі.

Ми віримо, що деякі з цих спостережень допоможуть посприяти кращому діалогу між суспільством і медициною в ці непрості часи. 

Пацієнт став більш усвідомленим, зрозумів цінність “свого лікаря”, задумався про важливість профілактики

32% пацієнтів стверджують, що їх довіра похитнулася, і вони зрозуміли, що лікарі не завжди можуть контролювати ситуацію і самі багато чого не знають. 

Таке спостереження може здатися негативним. Проте у 2020 навіть найрозвинутіші системи охорони здоров'я постраждали від колапсу та суспільної критики. Через це необхідно аналізувати його комплексно з тим, що: 25% переконалися у тому, що “правильний вибір — це лише доказова медицина” і 27% -  у тому, що “мати свого лікаря – безцінно”. 

Ці два факти разом свідчать про те, що у середньостатистичного пацієнта зросла усвідомленість про необхідну від нього культуру здоров'я, критичне сприйняття фактів та важливість наукової аргументації. – і це позитивні зрушення.

42% учасників зрозуміли, що необхідно прислуховуватися до лікаря і проходити профілактичні обстеження з тією частотою, яку він радить.

Згідно опитування головна емоція, яку відчувають до лікарів – це співчуття (43% опитаних). 

39% лікарів зі свого боку погоджуються, що стали відчувати “більше розуміння своєї роботи та співчуття щодо складнощів і що довіра до медицини росте”. 

Найбільшим викликом під час пандемії для лікарів стала тривожність пацієнтів, їх бажання весь час бути на зв’язку (34%). Проте єдине, що нам лишається, щоб побороти цю тривожність – це весь час комунікувати та ставати ближче. 

Переконані, що ваша участь у поширенні інформації про ці зміни стала б дуже цінною для більшого розуміння між Лікарем і Пацієнтом.

Дякуємо, що публічно висвітлюєте важливі теми. Сподіваємося на плідну й цікаву співпрацю!

Похожие статьи:

Новости РубежногоБольной с подозрением на COVID-19 не должен сам идти в частную лабораторию - МОЗ

Новости РубежногоВ сети показали, как выглядит детская поликлиника в г. Рубежное

Новости УкраиныНастоящий супергерой

Артем 694 просмотра
Теги: врачи

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 5

0 Рубежанин #
21 января 2021 в 19:38

Результаты опроса рубежан показали что у Шахова настоящая фамилия Сахарный.

0 Дениска Дрыщенко #
22 января 2021 в 12:43
2020 хороший был год. Я вот в жизни ни одного дня не работал, а просиживал жопу на разных чиновничьих должностях, и мне в 2020-ом фартануло - я безнаказанно украл гостиницу в городе Рубежное.
Отличный выдался год.
0 Ландик Вова #
22 января 2021 в 13:18
ОН в смысле Дэнищенко, вам врет , гостиница наша .Мы с этим десантником позорным по фамилии Дэнищенко С ЛУГАНДОНИИ по этому вас за нос и водим
0 гость #
22 января 2021 в 13:25
Все думал, почему Ландик Вова на торгах не стал поднимать цену, Денищенку то с Вовыными миллионами не тягаться, а оно вон оно что.
0 Толя Бусик #
22 января 2021 в 13:27
Двадцатый не очень. Скучно как то было.
Вот в былые времена помнится как под Киевом я гектарами землю воровал для себя и своих подельников. А в 20-ом выделил Харчуку под ларьки больше десятка участков в городе - и всё равно скучно.
Мне двадцатый не зашёл.

Данный раздел новостей является площадкой для свободной журналистики. Материалы пользователи загружают самостоятельно. Администрация rubezhnoe.com может не разделять позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов. 

Уважаемые пользователи, просим вас уважительно относиться к собеседникам в комментариях, даже если вы не согласны с их мнением!