Поради для тих планує вступити на навчання до Польщі

Поради для тих планує вступити на навчання до Польщі

Вступ до іншої країни - це завжди певні переживання: як буде в новому середовищі, як подолати мовний бар’єр, де саме навчатися? Проте з усіма хвилюваннями можна легко розібратися, адже польська освіта відкриває безліч можливостей для майбутнього як в Україні, так і в Європі.

Основа - це мова

Навчання в Польщі відбувається двома мовами: польською та англійською.

За умови вибору польськомовного навчання, підготовку варто починати якомога раніше. Незважаючи на те, що українська та польська схожі, між ними також і багато відмінностей. Помилково думати, що польську мову можна вивчити, вже по приїзду до Польщі.

Для вступу треба знати польську мову на рівні B1-B2. Знання мови перевіряють за допомогою іспиту, розмови по Skype або сертифікату. Це залежить від університету. Надважливий плюс починати вчити польську раніше та завзятіше - це можливість безкоштовного навчання. Це можливо, якщо знаєш мову на рівні C1.

До того ж, чим вищий рівень знань мови, тим легше соціалізуватись у польському суспільстві.

Що ж до англомовного навчання, то тут абітурієнт повинен знати мову на рівні мінімум B2. Знання мови перевіряють за допомогою іспиту, розмови по Skype або офіційного міжнародного сертифікату. Пам'ятайте, окрім безпосередньо навчання, комунікація за межами університету буде відбуватися польською мовою. Тому якщо ви вступили на англомовну спеціалізацію - польську мову все рівно треба вивчати і знати на хорошому рівні

Вибір напрямку та змісту програми

Після того як розпочато вивчення польської мови, варто зайнятись вибором напрямку, який ви хочете вивчати. Насправді, визначатися із професією рекомендовано ще в школі, щоб підтягнути необхідні предмети та мати вищі бали. Питання вибору майбутньої спеціальності часто буває непростою для молодих людей. Тут необхідно прислухатися до своїх уподобань, пройти тести на профорієнтацію чи поспілкуватися з тими, хто вже навчається на схожих факультетах.

Наступним кроком є пошук університету, де є бажана спеціальність. Тут обов'язково ознайомтеся із навчальним планом. ВНЗ часто пропонують програми з однаковою назвою, але їх зміст буде відрізнятися. Особливо це важливо для магістратури та докторантури, де спочатку передбачається вужча спеціалізація.

Гарною новиною буде те, що помилитися із напрямком не страшно. Польські виші входять до Болонської системи, яка є адаптивною та дає можливість змінити спеціалізацію під час навчання.

Вибір університету

До вибору університету необхідно віднестися серйозно. Адже це те місце, в якому ви проведете декілька років свого життя. Відповідно, від знань, отриманих там, частково залежатиме майбутнє.

Отож, визначившись із напрямком, виберіть хороший польський університет, у якому його можна вивчати. На що тут варто звернути увагу:

  1. форма власності вишу: державний чи приватний;

  2. відгуки та позиція у рейтингах, тут допоможе сайт Рerspektywy;

  3. на чому більше спеціалізується вуз, тобто, якщо ви вирішили вивчати точні науки, краще обрати технічний ВНЗ.

Ще однією хорошою новиною є те, що польські університети часто оголошують різноманітні конкурси, переможці яких можуть навчатися безкоштовно, або отримувати стипендію, що покриватиме більшу частину витрат на навчання та проживання.

Також є безкоштовні місця за програмами дофінансування від ЄС. Адже Європейський Союз щорічно надає університетам фінансування на підготовку фахівців, що є найбільш затребуваними на ринку праці.

Перші кроки для самостійного життя

Так, окрім вибору вишу, спеціальності, вивчення польської чи англійської, не менш важливим є те, що підготуватися треба й до самостійності.

Часто навчання в університеті — це перші кроки колишніх школярів у самостійному житті, ще й далеко від дому. Для всіх період період адаптації проходить по-різному, про де цього також варто готуватись заздалегідь.

Ще під час проживання з батьками - вчіться самостійності. Планування бюджету, облаштування власного побуту, приготування їжі та самоорганізація — це те, що точно знадобиться під час навчання за кордоном.

Тож, якщо ви вже замислилися про навчання в Польщі, варто переводити це з категорії думок - до категорії дій, і поступово робити все те, щоб процес вступу та адаптації пройшов як найлегше.

Загрузка...
Роман 217 просмотров

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!